Za projekt odpowiada Dyrektor OPS (nadzoruje przebieg realizacji wszystkich działań zaplanowanych w Projekcie, uczestniczy w promocji), na jego zlecenie koordynuje projekt Koordynator Projektu który prowadzi sprawy zw. z: monitoringiem i ewaluacją poszczególnych zadań oraz oceną postępu całego projektu, rekrutacją uczestników, dokumentacją osobową Beneficjentów Ostatecznych, organizowaniem i kontrolą pracy Zespołu Projektowego, reagowaniem na nieprawidłowości zw. z realizacją zadań, dokumentowaniem przebiegu poszczególnych działań (zdjęcia, filmy, itp.),kontaktami z IP II, bieżącym nadzorem nad prawidłowością realizacji kontraktów socjalnych, współpracą z pracownikami socjalnymi realizującymi kontrakty, kontrolą prawidłowości wydatkowania środków, pomocą w realizacji kontraktów socjalnych.
Koordynuje pracę Zespołu Projektowego:
- - Asystenta Koordynatora- zadania z zakresu przygotowania i przeprowadzania postępowań zw. z Ustawą o zamówieniach publicznych (zakup sprzętu i usług), prowadzenie pełnej dokumentacji związanej z usługami zlecanymi w projekcie oraz realizacją umów, koordynacją szkoleń i kursów (z pełną dokumentacją zrealizowanych szkoleń).
- Specjalisty d/s Finansów – prowadzenie finansów Projektu, czynności księgowe i rachunkowe zw. z realizacją budżetu projektu, sporządzanie wniosków o płatność w części finansowej, archiwizacja dokumentów księgowych, współpraca z Głównym Księgowym OPS. W realizację projektu zaangażowani są: doradca zawodowy – realizuje indywidualne konsultacje z osobami objętymi kontraktami, wypracuje indywidualne plany działania z każdym nowym uczestnikiem kontraktu.
- Psycholog - odpowiada za przeprowadzenie konsultacji z uczestnikami kontraktów wymagającymi wsparcia psychologicznego, badanie ankietowe uczestników ex-ante i ex-post.
- Animator lokalny - odpowiada za działania o charakterze animacyjnym w projekcie (organizacja i prowadzenie spotkań integracyjnych, nawiązywanie kontaktów ze środowiskiem pracodawców oraz środowiskiem zamieszkania BO, wsparcie i pomoc w powstawaniu grup samopomocowych BO w zakresie powrotu na rynek pracy przy współpracy z prac. socjalnymi, psychologiem i doradcą zawodowym, dążenie do wytworzenia więzi BO z celami założonymi w projekcie, zwiększenia poczucia ogólnie rozumianej integracji społecznej BO).